Západ

IDENTITA

ROLE, ZKUŠENOSTI, KONTAKTY, ODKAZY

Mgr. Jan Látal

Lektor, průvodce, performer.
Absolvent Teologické fakulty Jihočeské univerzity, obor Pedagogika volného času. Člen a spolupracovník SDM - Sdružení dětí a mládeže Č. Budějovice 2001-2010. Organizátor mezinárodních vzdělávacích projektů pro mládež v rámci programů EU i mimo ně. Absolvent vícefázového výcviku lektorů neformálního vzdělávání organizovaného vzdělávacím centrem EU SALTO. V letech 2005-2014 Externí spolupracovník a lektor národní agentury programu EU Erasmus+ / Mládež.

Chodí od dětsví na výlety a miluje jihočeskou krajinu. Sbírá kameny, fotí kytky na makro, nachází čtyřlístky a vltavíny. Zná kopce, ví, kde jsou mohyly a rád se koupe v řekách. Hraje s kamarádem na kytaru experimentální hudbu, vyrábí didgeridoo a dokáže zahrát pár rytmů na buben. Zabývá se buddhismem, nejspíše už po několik životů. Má slabost pro norskou elektronickou hudbu a moderní minimalistické umění. Vyrábí jednoduché weby, občas vystupuje jako performer a ambientní DJ. Nějakou dobu strávil ve skotské ekovesnici a nyní se zabývá propojováním umění, přírody a spirituality ve vzdělávání. Jeho současnou srdcovkou je Cesta krajinou a moderní práce s rituály.Mgr. Helena Kosková

Lektorka, terapeutka, zahradnice.

Absolventka FSV UK, obor Sociologie, a PVŠPS, obor Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii. Organizátorka a lektorka mezinárodních vzdělávacích programů, v letech 2003 - 2014 lektorka národní agentury programu EU Erasmus+ / Mládež. V minulosti socioterapeutka pro mladé lidi z dětských domovů a rodin se závislostmi (Anima, Čia Čekija) a manažerka komunitního rozvoje (REMEDIUM Praha). V letech 2002/2003 dobrovolnice v dětském domově v Litvě. Absolventka čtyřletého výcviku v Pesso-Boyden psychomotorické terapii a dlouhodobých výcviků i jednorázových kurzů zaměřených na lektorské dovednosti a neformální vzdělávání, facilitaci skupinových procesů, transpersonální psychologii a práci se změněnými stavy vědomí.

V průběhu let z těchto zkušeností a vášně pro cesty, poutě, přírodní moudrost, hlubinnou ekologii a spiritualitu přirozeně vykrystalizovalo současné zaměření:
  • Osobní rozvoj, lektorování a provázení - nejen, avšak často v přírodě
  • Komunitní rozvoj, facilitace skupinových procesů, facilitace Councilů – poradních kruhů
  • Psychoterapie - Pesso–Boyden psychomotorická terapie
  • Zahradnictví